Suunnittelukilpailu, uusi kuosi seura-asuun
SeuraJulkaistu: 28.03.2022 10.57

Suunnittelukilpailu, uusi kuosi seura-asuun

Meillä olisi tarkoitus hieman piristää seuran urheiluasua ja toivoisimme, että saisimme teiltä suunnitelmia ja ehdotuksia uuteen ilmeeseen. Asun päävärit ovat sininen ja valkoinen, tehosteväriä voi käyttää. Suunnitelman voisi luoda t-paitamalliin tai pitkähihaiseen malliin. Myös housut saa suunnitella. Laitamme seuran sivuille valmiin pohjan, jota voi käyttää suunnitteluun tai piirtää vapaalla kädellä. Voittanutta luonnosta tullaan käyttämään sellaisenaan tai muokattuna seura-asun valmistajan asettamissa puitteissa. Suunnittelukilpailun voittajalle on luvassa palkinto. Toivomme, että nuoret taiteilijat aktivoituvat. Takaajana pidämme 8.4. Perjantaipäivää.

Suunnitelmat voi toimittaa toimistolle aukioloaikoina tai jättää Urheilutalon aulan postilaatikkoon. Suunnitelmat voi palauttaa myös sähköisesti veikot@kp-v.fi

kp-v kisa-asu pohja.pdf